مشاوره اقتصاد سنجی

تحلیلی است که بر مبنای ریاضی و آمار از روابط اقتصادی که برای پیش بینی اقتصادی استفاده می شود. اقتصاد سنجی شاخه ای از اقتصاد است که امروزه اهمیت فراوانی پیدا کرده است. مشاوره اقتصاد سنجی به شما کمک میکند بتوانید مسیر شغلی خود را در اقتصاد سنجی پیدا کنید.

مشاوره اقصاد سنجی

مسیر های شغلی در اقتصاد سنجی

  • اقتصاد دان
  • مشاغل اقتصاد جهانی
  • مشاغل اقتصادی کاربردی

مشاوره اقتصاد سنجی به شما این امکان را میدهد که تا مسیر شغلی خود را پیدا کنید و بتوانید به بهترین شکل در مسیر خود پیش بروید.

برخی از نکات اصلی اقتصاد سنجی اشاره کنیم:

مشاوره پروژه اقتصاد سنجی

اهداف مشاور اقتصاد سنجی

به طور کلی مشاور اقتصاد سنجی 3 هدف را در پیش میگیرد که به شکل زیر می توان آنها را دسته بندی کرد:

  • آنالیز و ساختاربندی الگو های اقتصاد سنجی
  • برآورد الگوها
  • استفاده از الگوها

آنالیز و ساختاربندی الگو های اقتصاد سنجی​

مشاور الگوهای اقتصادی را به گونه ای ساختاربندی می کند که قابل تخمین باشد. به این شکل که از یک الگو می توان چند الگو استخراج کرد و به چند نوع از آن دست یافت. این الگو ها به علت متفاوت بودن در شکل و قالب، انواع گوناگونی دارند.

برآورد الگوها

مشاور الگوها را بر اساس داده های موجود یا قابل دسترس برآورد می کند. مشاور باید روند برآورد گوناگونی را اجرا کند تا اعتبار عددی الگوها ارزیابی شود. در نتیجه با توجه به ساختار بندی متفاوت الگوی مناسبی یافت می شود.

استفاده از الگوها

مشاور از الگوهایی که استخراج شده، می تواند در آینده بینی سیاست گذاری استفاده کند که این الگو ها در جای خود نقش بسیار مهمی در سیاست گذاری دارد. در نتیجه این شخص با انتخاب الگو های مناسب تصمیماتی می گیرد که میتواند بی ثباتی اقتصادی را سامان بخشد.

مشاوره در پروژه اقتصاد سنجی

شما میتوانید برای دریافت مشاوره اقتصاد سنجی، مشاوره اقتصادی، مشاوره طرح های بازرگانی و…با دکتر میرصالح پور در تماس باشید.

متخصص اقتصاد سنجی

دکتر مهیار میرصالح پور با تدریس و مشاوره اقتصاد سنجی با تجربه بسیار در زمینه اقتصاد سنجی  به عنوان متخصص اقتصاد سنجی میتواند به شما کمک کند تا پروژه های اقتصاد سنجی خود را با موفقيت پشت سر بگذارید.